Profile with recommendations


Place of residence: Lavrio

Age: 19 years old

Experience: under 6 months old

Expert`s payrate click here

% requests accepted: Response rate 100%

About me

Ονομάζομαι Ευθυμία Χ. και είμαι δευτεροετής φοιτήτρια στο Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης στο Α.Π.Θ. Όπως είναι λογικό, τρέφω μεγάλη αδυναμία στα παιδιά και μου αρέσει να αφιερώνω χρόνο σε αυτά. Έχω εργαστεί εθελοντικά στην κατασκήνωση Τσαφ Τσουφ το καλοκαίρι του 2015, μία εμπειρία που με βοήθησε να καταλάβω πώς είναι να είσαι υπεύθυνος για μικρά παιδιά και πώς πρέπει να χειρίζεσαι ορισμένες καταστάσεις. Επιπλέον, φέτος το καλοκαίρι παρέδιδα ιδιαίτερα μαθήματα σε κοριτσάκια που ετοιμάζονταν να φοιτήσουν στην πρώτη και τετάρτη Δημοτικού. Πιο αναλυτικά, με την μαθήτρια που πηγαίνει πρώτη Δημοτικού μελετήσαμε την αλφαβήτα και με την μαθήτρια που παρακολουθεί τα μαθήματα της τετάρτης Δημοτικού κάναμε επανάληψη της τρίτης τάξης λόγω κάποιων μαθησιακών δυσκολιών που παρουσίαζε.
Θεωρώ ότι είμαι άτομο εμπιστοσύνης, διότι γνωρίζω τις ευθύνες της δουλειάς αυτής και πιστεύω, τέλος, πως η κοινωνικότητα, η ευθυμία και η αγάπη μου απέναντι στα παιδιά, θα βοηθήσει τα παιδιά να με εμπιστευτούν και να αισθανθούν οικειότητα μαζί μου.

Want to work

tick Full time
tick Part time
no_tick Casual employment

Availability Calendar

Mon. Tue. Wed. Thu. Fri. Sat. Sun.
09:00-12:00 tick
12:00-15:00 tick
15:00-18:00 tick tick tick tick tick
18:00-21:00 tick tick tick
tick Available
Last update: 22/09/2016


Image Baby & Toddler care
Image Babysitting
Image Creative Play at home
Image Music & Movement
Image Crafts
Image Κids cooking
Image Primary school tutoring

Children`s transportation:

icon Accompanying children from/to their activities on foot
icon Transporting children by family car
icon Transporting children by his own car

Late-night babysitting:

icon Over night staying
icon Stay over night, daily
icon Stay over night, weekend


icon Traveling inside the country
icon Traveling abroad

Validation details:

  • Email address tick
  • Phone Number tick
References  References (1)

The expert has chosen his recommendations to be invisible. Contact him to get the recommendations here!

Main info

icon Nationality: Greek
  • icon Driving License no_tick
  • Car owner no_tick
  • Smoker no_tick
  • Is a parent no_tick


  • University

Previous Experience

  • 0-12 months old:No experience
  • 1-2 years old:No experience
  • 3-5 years old:under 6 months old
  • 6-12 years old:under 6 months old
  • 13+ years old:
  • Premature:
  • Newborns:
  • Twins etc:
  • Work in:



icon Mother tongue: Greek
Additional languages:
  • Greek (Mother tongue)
    English (Very good)

Special Needs

  • icon Special Needs

Areas I am available: