Last Login:

01/09/2016

Member Since:31/08/2016 Accept Rate:100%
1 families tagged this carer as their favorite.
logo

Educator



Irakleio

24 years old 5 years Childcarer's pay rate click here

% requests accepted: Response rate 100%

About me

Είμαι πτυχιούχος του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθήνας και πτυχιούχος κλασικής κιθάρας.
Τα τελευταία 5 χρόνια δουλεύω καθημερινά με παιδιά Δημοτικού αλλά και Γυμνασίου βοηθώντας τα στο καθημερινό τους διάβασμα. Παράλληλα, διδάσκω κλασική κιθάρα σε μαθητές δημοτικού.

Θεωρώ πως το «σημείο- κλειδί» στη μελέτη είναι η οργάνωση και αυτό προσπαθώ να καλλιεργήσω στον κάθε μαθητή. Με αυτό τον τρόπο το παιδί μαθαίνει πώς να διαβάζει σωστά και αναπτύσσει σταδιακά την αυτοπεποίθησή του αλλά και τον προσωπικό του τρόπο μελέτης. Ακόμη, επειδή το κάθε παιδί είναι ξεχωριστό τόσο ως μαθητής όσο και ως άνθρωπος, εστιάζω στις ανάγκες του και σε μαθησιακό αλλά και σε συναισθηματικό επίπεδο. Δίνω έμφαση στις αδυναμίες του μαθητή ώστε να τις καλύψει και να προχωράει χωρίς κενά αλλά και στο να αναπτύξω μια καλή και λειτουργική σχέση μαζί του.

Ως δασκάλα κιθάρας αναλαμβάνω παιδιά Δημοτικού. Με οδηγό το κέφι και την ανάγκη για έκφραση τα παιδιά μπαίνουν από μικρά στον κόσμο της μουσικής τον οποίο κατακτούν βήμα βήμα. Ξεκινάμε από παιδικά τραγούδια και μελωδίες και βαθμιαία αγγίζουμε κομμάτια του ρεπερτορίου της κλασικής κιθάρας καλύπτοντας και τις απαραίτητες γνώσεις θεωρίας. Το μάθημα προσαρμόζεται στις δυνατότητες, τις ανάγκες και τις προτιμήσεις του κάθε μαθητή.

Documents were verified

tick The badge proves that Nannuka has verified the childcarer`s profile.

  • National ID / Passport tick
  • Diplomas tick
  • Additional languages tick
  • References tick
  • Μeeting tick
  • Email address tick
  • Phone Number tick
  • Profiler personality test tick

Availability Calendar

no_tick Full time employment
tick Part time employment
no_tick Live in
(24 hours a day, 1 day off per week)
Mon. Tue. Wed. Thu. Fri. Sat. Sun.
06:00-09:00
09:00-12:00
12:00-15:00
15:00-18:00 tick tick tick tick tick
18:00-21:00 tick tick tick tick tick
21:00-00:00
00:00-06:00
tick Available
Last update: 01/09/2016

Education

tick The badge proves that Nannuka has verified the childcarer`s profile.

  • University/ College
  • Diplomas
    Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης (Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών)
    Πτυχίο Κιθάρας (Ωδείο Αμαντέους)
  • Seminars
    «Διδακτική Μεθοδολογία στη Γλώσσα: Ανάπτυξη του Αφηγηματικού, Περιγραφικού και Επιχειρηματολογικού Λόγου στα Παιδιά» (Ανοικτό Ίδρυμα Εκπαίδευσης, 2014)
    «Δυσλεξία: Φύση του Προβλήματος και Αντιμετώπιση» (Κέντρο Ειδικής Διαπαιδαγώγησης «Ευρυμάθεια», 2014)
    Επιμόρφωση στη Συμβουλευτική Ψυχολογία στην Εκπαίδευση και στα Παιδιά (Πρόγραμμα εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, 2015)
    «Σχολικός Εκφοβισμός: μορφές, στρατηγικές αντιμετώπισης και ο ρόλος της οικογένειας και του σχολείου» (Ανοικτό Ίδρυμα Εκπαίδευσης, 2015)
    Ημερίδα παραμυθοποιίας και μουσικοκινητικής αγωγής (Χώρος Παιδικής Καλλιτεχνικής Αγωγής «Το Πολύτεχνο» , 2016)
    Σειρά σεμιναρίων με θέμα «Δημιουργώντας παραμύθια μαζί με τα παιδιά» (Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης, 2016)
Languages I speak:
  • English (Very good)
  • German (Average)

Services:

Tutoring



I offer my services to:

Children
tick 0-12 months old (No experience experience)
tick Premature ( experience)
tick 1-2 years old (No experience experience)
tick Newborns ( experience)
tick 3-5 years old (No experience experience)
tick Twins etc ( experience)
tick 6-12 years old (5+ years experience)
tick Special Needs ( experience)
tick 13+ years old( experience)






Special Needs
Down Syndrome
Diabetes
Autism
Asthma
Epilepsy
ΟCD
Sleep Disorder
Disability