Profile with recommendations


Place of residence: Heraklion Crete

Age: 21 years old

Experience: 2 years

Expert`s payrate click here

% requests accepted: Response rate 100%

About me

Θέλω οι μαθητές μου να μαθαίνουν σε ένα φιλικό και αξιοκρατικό περιβάλλον, ώστε να αυξηθεί η αυτοεκτίμησή τους. Η υψηλή αυτοεκτίμηση θα τους κάνει μαχητικούς αγωνιστές, ικανούς να θέτουν και να κατακτούν υψηλούς στόχους. Ως δασκάλα θέλω να ελπίζω ότι συμβάλλω στην ικανότητά τους να το κάνουν, να επιτύχουν επαγγελματικά και να γίνουν καλοί γονείς και παραγωγικά μέλη της κοινωνίας των ανθρώπων. Για όλους τους παραπάνω λόγους διερωτήθηκα τι καλύτερο επάγγελμα θα μπορούσα να ασκώ. Η απάντησή μου ήταν ότι το να διδάσκω δεν είναι επάγγελμα. Είναι αγνή κοινωνική συνεισφορά, και είμαι ευτυχισμένη που σήμερα έχω την ευκαιρία να συνεισφέρω. Ως δασκάλα έχω την άμεση δυνατότητα να κάνω τη διαφορά, να αλλάξω το μέλλον. Είμαι ιδεαλίστρια. Θέλω το καλύτερο για τον καθένα. Θέτω υψηλούς στόχους και παρακινώ τους μαθητές να ξεπεράσουν τους στόχους. Θέλω όλοι μου οι μαθητές να μαθαίνουν και το κυριότερο να κατανοούν. Θέλω όλοι μου οι μαθητές να αισθάνονται ότι πηγαίνουν σε γιορτή και όχι σε σχολείο. Θέλω οι μαθητές μου να αναρωτιούνται, να θέτουν ερωτήματα, να έχουν κριτική σκέψη, να μπορούν να γράψουν, να μπορούν να διαβάσουν, να διαβάσουν, να διαβάσουν.

Want to work

tick Full time
no_tick Part time
no_tick Casual employment

Availability Calendar

Mon. Tue. Wed. Thu. Fri. Sat. Sun.
tick Available
Last update: 22/08/2016


Image Creative Play at home
Image Primary school tutoring
Image Private lessons

Children`s transportation:

icon Accompanying children from/to their activities on foot
icon Transporting children by family car
icon Transporting children by his own car

Late-night babysitting:

icon Over night staying
icon Stay over night, daily
icon Stay over night, weekend


icon Traveling inside the country
icon Traveling abroad

Validation details:

  • Email address tick
  • Phone Number tick
References  References (1)

The expert has chosen his recommendations to be invisible. Contact him to get the recommendations here!

Main info

icon Nationality: Greek
  • icon Driving License tick
  • Car owner no_tick
  • Smoker no_tick
  • Is a parent no_tick


  • Primary school
  • Diplomas ( i ) tick
  • Seminars no_tick
  • Sign language no_tick
  • icon First Aid Help no_tick

Previous Experience

  • 0-12 months old:No experience
  • 1-2 years old:No experience
  • 3-5 years old:No experience
  • 6-12 years old:2 years
  • 13+ years old:
  • Premature:
  • Newborns:
  • Twins etc:
  • Work in:

    School, Families


icon Mother tongue: Greek
Additional languages:
  • English (Fluent)
    German (Average)

Special Needs

  • icon Special Needs

Areas I am available:

  • Heraklion Crete