Customer Support στην Αθήνα - Full Time

Περιγραφή θέσης εργασίας

Η Nannuka με όραμα να προσφέρει ‘Φροντίδα για Όλους’ δημιουργήθηκε έχει τη δύναμη να κάνει τη ζωή καλύτερη για εκατομμύρια ανθρώπους.

Μέσω της τεχνολογίας συνδέουμε χιλιάδες οικογένειες με επαγγελματίες φροντίδας και το κάνουμε με ευελιξία, ασφάλεια και ταχύτητα. Η αποστολή μας είναι να βοηθήσουμε όσες περισσότερες οικογένειες μπορούμε να βρουν έμπιστες babysitter, γηροκόμους, οικιακές βοηθούς, pet sitters και να κάνουν τη ζωή τους πιο εύκολη.

Παράλληλα, βρισκόμαστε δίπλα σε όλους τους επαγγελματίες που αναζητούν εργασία, σε όλες τις γυναίκες που θέλουν να μπουν ξανά στην αγορά εργασίας αλλά και σε όλους τους νέους που θέλουν να κάνουν μια δυναμική αρχή.

Ποιες θα είναι οι αρμοδιότητες της θέσης;

  • υπεύθυνη για την ομαλή καθημερινή λειτουργία της εταιρείας

  • τηλεφωνικη επικοινωνια με οικογενειες και επαγγελματίες για εξυπηρέτηση, πωλήσεις, διαχείριση παραπόνων

  • επικοινωνια μεσω chat και απαντησεις στη φόρμα επικοινωνίας (info) και στο Facebook

  • follow up οταν χρειαζεται σε οικογένειες και βοήθεια στη αναζητηση επαγγελματια για τις οικογένειες

  • εξακριβωσεις μελών-έλεγχος video CV και εγγράφων

  • επικοινωνία με VIP γονείς & γονείς tourism για καταγραφή, εύρεση επαγγελματιών και παρακολούθηση

  • επικοινωνία με Β2Β για πιθανή συνεργασία των employee benefits/events

Τι προσόντα πρέπει να έχω;

Να σας αρέσει να επικοινωνείτε με ανθρώπους, να λύνετε προβλήματα και να είστε μέλος μιας ομάδας που κάνει τη διαφορά. ● Προηγούμενη εξυπηρέτηση πελατών για διαδικτυακές εταιρείες – είστε γνώστης της ψηφιακής τεχνολογίας και έχετε εμπειρία να εργάζεστε καλά σε περιβάλλοντα μεγάλου όγκου ● Άριστη προφορική και γραπτή επικοινωνία στα Αγγλικά ● Εξαιρετικές διαπροσωπικές δεξιότητες. συμπονετικό, φιλικό και με θετική διάθεση ● Εξαιρετικά συνεργάσιμος, εξαιρετικός επικοινωνιακός και ομαδικός παίκτης! ● Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα να ταχυδακτυλουργείτε με τεχνογνωσία μερικά πράγματα ταυτόχρονα ● Μια στάση ικανοποίησης – σηκώνετε τα μανίκια και κάνετε τα πράγματα. Δεν αποφεύγετε μια πρόκληση και ξέρετε τι σημαίνει να εργάζεστε σκληρά ● Περίεργος και πρόθυμος να αμφισβητήσει τις υποθέσεις και μετά να αναλάβει πρωτοβουλία για να βρει δημιουργικές λύσεις