logo
Profile with recommendations Profile that wants to travel abroad

Babysitter



Τόπος διαμονής: Άνω Πατήσια

Ηλικία: 22 χρονών

Σύνολο εμπειρίας: 4 έτη

Χρέωση ειδικού κλικ εδώ

% απαντήσεων σε αιτήματα επικοινωνίας: Ποσοστό ανταπόκρισης 100%

Παρουσίαση

Dear parents, I am glad to introduce myself and describe my qualifications here. First of all, I am a kindergarden teacher. I had the chance to study in a very good university and come in touch with various alternative methods of teaching, such as the pedagogical approaches of Waldorf, Montessori, Dewey, Neill, Freinet, Freire etc. Through many various volunteer jobs the last years, I had the chance to put in action the theory that was presented to me. By that way, I realized the importance of patience, imagination, cooperation, vigilance and honesty towards the children. Furthermore, I have attended courses of puppet theatre, drama in education, physical theatre, circus acrobatics and lindy hop dance. The combination of these activities has helped me to have confidence with body expression and work with the children through this.
I have worked for 4 years with refugees children that we don't have a common language.My thesis was the creation of a shadow theatre performance, without speaking, which was performed to refugees children and then, through activities, we realized that different language code is not at all a problem, when there is efficient motivation to communicate.
In conclusion, I believe that I can be a very good babysitter because I can really communicate with the children, I am able to use the body language as a tool and I can play with them unlimited hours. I have the patience to explain to the children the meaning of the rules and their value. I can put limits, created with the concensus of the child, that help him/her to develop, put specific goals and succeed on them but also not lose, at the same time, his/her self- control.

Επιθυμώ να εργαστώ

no_tick Ολική απασχόληση
tick Μερική απασχόληση
no_tick Περιστασιακή απασχόληση

Ημερολόγιο διαθεσιμότητας

Δευ. Τρί. Τετ. Πέμ. Παρ. Σάβ. Κυρ.
06:00-09:00 tick tick tick tick tick tick tick
09:00-12:00 tick
12:00-15:00 tick tick tick tick tick tick tick
15:00-18:00 tick tick tick tick tick tick tick
18:00-21:00 tick tick tick tick tick tick tick
21:00-00:00 tick tick tick tick tick tick tick
00:00-06:00 tick tick tick tick tick tick tick
tick Διαθέσιμος
Τελευταία ενημέρωση: 05/09/2016

Επιθυμώ εργασία με παιδιά:

tick 0-12 μηνών
no_tick 1-2 χρονών
tick 3-5 χρονών
tick 6-12 χρονών
tick 13+ χρονών

Υπηρεσίες :

Image Φροντίδα βρεφών & νηπίων
Image Φύλαξη παιδιού
Image Απασχόληση στο σπίτι
Image Απασχόληση σε άλλη γλώσσα
Image Μουσικοκινητική
Image Kουκλοθέατρο
Image Οικιακές εργασίες
Image Μαγειρική
Image Σιδέρωμα
Image Καθάρισμα
Image Οικ. εργασίες μόνο γύρω από το παιδί
Image Αγγλικά
Image Ελληνικά
Image Θεατρικό παιχνίδι
Image Χειροτεχνίες
Image Μαγειρική για παιδιά
Image Μελέτη Δημοτικού
Image Ιδιαίτερα μαθήματα
Image Καλλιτεχνικά
Image Εικαστικά
Image Μαθήματα Ξένων Γλωσσών
Image Αγγλικά
Image Ελληνικά
Image Μοντέρνος χορός
Image Παραδοσιακοί χοροί
Image Γυμναστική για Παιδιά
Image Μετακίνηση παιδιών

Μετακίνηση παιδιών:

icon Μετακίνηση παιδιών από/σε δραστηριότητες με τα πόδια
icon Μετακίνηση παιδιών με αυτοκίνητο της οικογένειας
icon Μετακίνηση παιδιών με δικό του αυτοκίνητο

Βραδινή φύλαξη:

icon Διανυκτέρευση
icon Για βραδινή φύλαξη, καθημερινές
icon Για βραδινή φύλαξη, Σαββατοκύριακο

Ταξίδια:

icon Ταξίδια στο εσωτερικό
icon Ταξίδια στο εξωτερικό

Στοιχεία εξακρίβωσης:

  • Διεύθυνση email tick
  • Τηλέφωνο tick

Περισσότερα

Συστάσεις  Συστάσεις (1)

Ο ειδικός έχει επιλέξει να μην είναι ορατές οι συστάσεις του. Επικοινωνήστε μαζί του για να λάβετε τις συστάσεις εδώ!

Δημοφιλές 1 Γονείς τον έχουν αγαπημένο
Εργασία στο εξωτερικό  Επιθυμεί εργασία στο εξωτερικό
  • Germany tick

Με λίγα λόγια

icon Εθνικότητα: Έλληνας
  • icon Άδεια Οδήγησης no_tick
  • Κάτοχος αυτοκινήτου no_tick
  • Καπνιστής no_tick
  • Είναι γονιός no_tick

Εκπαίδευση

  • Τριτοβάθμια (ΑΕΙ, ΤΕΙ, Bachelor)

    Σχολή / Πανεπιστήμιο:

    ΕΚΠΑ/ΤΕΑΠΗ

Προϋπηρεσία

  • 0-12 μηνών:2 έτη
  • 1-2 χρονών:2 έτη
  • 3-5 χρονών:4 έτη
  • 6-12 χρονών:1 χρόνο
  • 13+ χρονών:Χωρίς εμπειρία
  • Πρόωρα:Χωρίς εμπειρία
  • Νεογέννητα:Χωρίς εμπειρία
  • Δίδυμα κτλ: Χωρίς εμπειρία
  • Εργασία σε:

    παιδικό σταθμό, οικογένειες

Γλώσσες

icon Μητρική γλώσσα: Ελληνικά
Επιπλέον γλώσσες:
  • Αγγλικά (Άριστα )

ΑμεΑ

  • icon ΑμεΑ Χωρίς εμπειρία
  • ΔΕΠΥ
  • Σύνδρομο Down
  • Διαβήτη
  • Αυτισμό
  • Asthma
  • Επιληψία
  • Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
  • Διαταραχή ύπνου
  • Αναπηρία

Περιοχές που εξυπηρετώ:

  • Αθήνα (κέντρο)