logo
Verified profile

Tutor



Place of residence: Panorama

Age: 26 years old

Experience: 2 years

Expert`s payrate click here

% requests accepted: Response rate 100%

About me

Είμαι απόφοιτη δασκάλα από το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής εκπ/σης του Βόλου και έχω ολοκληρώσει ένα Μεταπτυχιακό στην Εκπαίδευση στη Μελβούρνη Αυστραλίας το 2013 όπου και δόθηκε έμφαση στη σημασία της διαφοροποιημένης διδασκαλίας για χαρισματικούς μαθητές και μαθητές με μαθησιακές δυσκολίες, καθώς και σε μεθόδους για την αποτελεσματική εφαρμογή της ομαδοσυνεργατικής, δημιουργικής και θετικής προσέγγισης κατά τη διαδικασία της μάθησης. Τα τελευταία χρόνια προσπαθώ να εφαρμόζω τα παραπάνω στο μέγιστο των δυνατοτήτων μου και κατά τη διάρκεια των ιδιαίτερων μαθημάτων που παραδίδω σε μαθητές δημοτικού και στο χρονικό διάστημα που εργάστηκα σε Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο στη Δράμα. Καθώς έχω ζήσει 8 χρόνια στο παρελθόν στην Αυστραλία και εκεί ολοκλήρωσα τις μεταπτυχιακές μου σπουδές, έχω άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και προσφέρομαι να παραδώσω ιδιαίτερα μαθήματα αγγλικών σε μαθητές δημοτικού κατά προτίμηση. Ακολούθησα αυτόν τον κλάδο λόγω της αγάπης μου για τα παιδιά και τις συνεχόμνες εκπλήξεις που μπορεί να προσφέρει η διαδικασία της μάθησης. Σεβόμενη τις ιδιαιτερότητες και ξεχωριστές ανάγκες του κάθε παιδιού, στόχος μου είναι να δημιουργήσω μια σχέση εμπιστοσύνης με το κάθε παιδί.

Want to work

tick Full time
tick Part time
tick Casual employment

Availability Calendar

Mon. Tue. Wed. Thu. Fri. Sat. Sun.
06:00-09:00
09:00-12:00 tick tick tick tick tick tick
12:00-15:00 tick tick tick tick tick tick
15:00-18:00 tick tick tick tick tick tick
18:00-21:00 tick tick tick tick tick
21:00-00:00
00:00-06:00
tick Available
Last update: 24/10/2016

Services:

Image Baby & Toddler care
Image Babysitting
Image Creative Play at home
Image Music & Movement
Image Chores related to children
Image Crafts
Image Κids cooking
Image Kids gardening
Image Primary school tutoring
Image English lessons

Children`s transportation:

icon Accompanying children from/to their activities on foot
icon Transporting children by family car
icon Transporting children by his own car

Late-night babysitting:

icon Over night staying
icon Stay over night, daily
icon Stay over night, weekend

Traveling:

icon Traveling inside the country
icon Traveling abroad

Validation details:

  • Email address tick
  • Phone Number tick
  • Verified Profile tick
  • Verified references tick
  • Μeeting tick

More

Main info

icon Nationality: Greek
  • icon Driving License no_tick
  • Car owner no_tick
  • Smoker no_tick
  • Is a parent no_tick

Education

  • Master degree

    School / University:

    The University of Melbourne

    Degree:

    Masters of Education

Previous Experience

  • 0-12 months old:No experience
  • 1-2 years old:No experience
  • 3-5 years old:1 year
  • 6-12 years old:1 year
  • 13+ years old:No experience
  • Premature:No experience
  • Newborns:No experience
  • Twins etc: No experience
  • Work in:

    nursery school, families

Languages

icon Native language: Greek
Additional languages:
  • English (Fluent)

Special Needs

  • icon Special Needs No experience

Areas I am available:

  • Thermi, Panorama, Thessaloniki (Centre)