logo
Verified profile
Profile with recommendations

Educator



Place of residence: Artemida

Age: 56 years old

Experience: 10+ years

Expert`s payrate click here

% requests accepted: Response rate 100%

About me

Έχω 30 χρόνων εκπαιδευτική εμπειρία. Έχω δουλέψει με παιδιά όλων των ηλικιών και τους γονείς τους. Εκτός του βασικού μου πτυχίου-Κοινωνιολογίας-έχω επιμόρφωση στην ψυχική υγεία, εκπαίδευση στη Συμβουλευτική Γονέων και μεταπτυχιακό στην Κοινωνική Ψυχιατρική και Παιδοψυχιατρική.
Η ενασχόλησή μου με τη Συμβουλευτική Γονέων αποσκοπούσε είτε στις ατομικές συνεδρίες είτε στην εκπαίδευση των Γονέων σε ομάδες με σκοπό τη διαχείριση προβλημάτων με τα παιδιά τους και κυρίως θέματα επικοινωνίας στη σχέση τους. Μια άλλη ενότητα θεμάτων στις ομάδες ήταν η σχέση των παιδιών με το σχολείο και η διαχείριση αυτής της σχέσης από τους ίδιους.
Σήμερα που έχω πάρει σύνταξη δεν έχω σταματήσει την ενασχόλησή μου με τα παιδιά, κυρίως με τα νήπια και του Δημοτικού. Οι ειδικές γνώσεις που διαθέτω με βοηθούν να συμβάλλω αποτελεσματικά στη διαπαιδαγώγηση ενός μικρού παιδιού και να μην περιοριστώ απλά στη φύλαξή του.
Η αγάπη και το ενδιαφέρον μου για ένα παιδί μπορεί να ενισχύσει τη συναισθηματική του νοημοσύνη να τροφοδοτήσει τη σχέση μας με εμπιστοσύνη και συναισθηματική επικοινωνία. Αυτό που δίνεις σ’ ένα παιδί σου γυρίζει διπλό και τριπλό. Αυτή είναι η απόλυτη ικανοποίηση.

Want to work

no_tick Full time
tick Part time
no_tick Casual employment

Availability Calendar

Mon. Tue. Wed. Thu. Fri. Sat. Sun.
06:00-09:00
09:00-12:00 tick tick
12:00-15:00
15:00-18:00 tick tick
18:00-21:00 tick tick tick
21:00-00:00
00:00-06:00
tick Available
Last update: 05/08/2016

Services:

Image Babysitting
Image Creative Play at home
Image Child therapist
Image Parents counselling
Image Creative drama
Image Post natal support
Image Psychological support
Image Primary school tutoring

Children`s transportation:

icon Accompanying children from/to their activities on foot
icon Transporting children by family car
icon Transporting children by his own car

Late-night babysitting:

icon Over night staying
icon Stay over night, daily
icon Stay over night, weekend

Traveling:

icon Traveling inside the country
icon Traveling abroad

Validation details:

  • Email address tick
  • Phone Number tick
  • Verified Profile tick
  • Verified references tick
  • Μeeting tick
  • Google tick

More

References  References (1)

The expert has chosen his recommendations to be invisible. Contact him to get the recommendations here!

Main info

icon Nationality: Greek
  • icon Driving License no_tick
  • Car owner no_tick
  • Smoker no_tick
  • Is a parent tick

Education

  • Master degree

    School / University:

    Ιατρική Ιωαννίνων

    Degree:

    Κοινωνική Ψυχιατρική, Παιδοψυχιατρική

Previous Experience

  • 0-12 months old:1 year
  • 1-2 years old:2 years
  • 3-5 years old:5+ years
  • 6-12 years old:5+ years
  • 13+ years old:5+ years
  • Premature:No experience
  • Newborns:No experience
  • Twins etc: No experience
  • Work in:

    school

Languages

icon Native language: Greek
Additional languages:
  • Greek (Native language)

Special Needs

  • icon Special Needs No experience
  • ADHD

Areas I am available:

  • Aghia Paraskevi, Artemida, Gerakas, Pallini, Rafina, Spata